Konkurs 3D[E]KONSTRUKCJE

Konkurs 3 D[E]KONSTRUKCJE

Popularność druku 3D wciąż rośnie, chociaż ciągle istnieją nieodkryte możliwości związane z tą technologią. Właśnie dlatego Concordia Design - Centrum Innowacji, Designu i Kreatywności wraz z działającą w jej wnętrzach drukarnią Concordia Print ogłasza konkurs na najciekawszy i najbardziej innowacyjny projekt druku 3D. Po pierwsze, żeby móc tę technologię oswoić i otworzyć się na szerokie perspektywy, jakie daje, po drugie po to, aby pozwolić studentom i młodym projektantom zrealizować swoje kreatywne i innowacyjne pomysły. Konkurs wystartował w poniedziałek 31 marca, projekty można nadsyłać do 11 maja. Ogłoszenie wyników odbędzie się 22 maja na gali w Concordii Design.

Czytaj więcej...

50% ulga podatkowa przy zakupie drukarki 3D

Spółka Omni3D z Poznania dla swoich drukarek i ich oprogramowania zdobyła opinię o innowacyjności. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z ulgi technologicznej i odliczyć dodatkowo 50% wartości kosztu wdrożenia technologii druku 3D w swojej firmie jeszcze w 2013.

Opinia o innowacyjności jest niezależną opinią na temat danej technologii, którą przedsiębiorca chce u siebie wdrożyć. Zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Gospodarki taka opinia jest dowodem na to, że inwestycja zakłada zastosowanie nowoczesnej technologii, dającej w efekcie nowy produkt.

Czytaj więcej...

Pierwszy w Polsce printroom 3D

W Poznaniu powstał pierwszy w Polsce printroom 3D czyli miejsce, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z możliwości drukarki 3D. Mieści się w nowootwartym markecie Leroy Merlin w Suchym Lesie pod Poznaniem. Leroy Merlin Suchy Las posiada wiele nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest pierwszy w Polsce printroom 3D, w którym producent drukarek 3D z Poznania – firma Omni3D – udostępnił odwiedzającym swój sprzęt.

Czytaj więcej...

Szukaj

Nadchodzące imprezy

Brak wydarzeń