TinyBoy, na licencji open source - drukarka 3D stworzona dla studentów

Parker Leung, szef projektantów, oraz członkowie jego zespołu: Ben Lau i Henry Law, wierzą, że jeśli chodzi o projektowanie drukarki 3D open source, to „mniej może oznaczać więcej”. Zgodnie z tym przekonaniem wprowadzają Tinyboy, urządzenie, które wypełnia zapotrzebowanie na małą, łatwą do zbudowania, przystępną maszynę druku 3D. Projekt powstał po to aby pomóc studentom i nowicjuszom nauczyć się modelowania 3D i technologii druku 3D.

Tinyboy

TinyBoy, o wielkości zaledwie 15 x 15 x 22 cm, jest mniejszy niż arkusz papieru do drukarki 2D. Kształt został opracowany celem komfortowego montażu na najmniejszym biurku pod komputer. Rozmiar obiektów drukowanych na tej drukarce nie może przekraczać 8,5 x 8,5 x 8,5 cm. Takie parametry są jednak wystarczające do nauki i tworzenia takich rzeczy jak figurki czy drobne zabawki.

Tinyboy projekt

Co jest największym atutem tej drukarki? Niski koszt materiałów, eksploatacji i konserwacji. Jak przekonują twórcy, koszt stworzenia własnej maszyny zamyka się w 130 dolarach.

Co ciekawe, projekt został tak pomyślany aby umożliwić szybki i łatwy montaż. Kompletny zestaw Tinyboy będzie można złożyć przy pomocy śrubokręta.

schemat

Schemat podzespołów maszyny. Nadal dopracowywany.

Jak zapewniają twórcy, projekt zostanie upubliczniony na otwartej licencji w ciągu kilku tygodni. Wtedy też zostanie opublikowana dokładna lista potrzebnych podzespołów wraz z przykładowymi cenami poszczególnych części.

Specyfikacja TinyBoy:

 • Rozmiar: 15 cm szerokość x 15 cm długość x 22cm wysokość.
 • Rozmiar obiektu: 8.5cm x 8.5cm x 8.5cm.

Blog twórców projektu: blog.tinyboy.net

 

Komentarze

Szukaj

Najnowsze

 • Kolejna polska drukarka zadebiutuje na światowym rynku +

  Kolejna polska drukarka zadebiutuje na światowym rynku Już 22 września ruszają jedne z największych targów narzędziowych na świecie - Euromold, podczas których krakowski producent drukarek 3D - firma 3D Czytaj
 • Technologia SLS i materiały, które zmieniają oblicze produkcji krótkoseryjnej +

  Technologia SLS i materiały, które zmieniają oblicze produkcji krótkoseryjnej W ciągu ostatnich 8 lat technologia SLS (Selective Laser Sintering) przeszła transformację z drogiej i mało precyzyjnej technologii szybkiego prototypowania, Czytaj
 • Konkurs 3D[E]KONSTRUKCJE +

  Konkurs 3D[E]KONSTRUKCJE Popularność druku 3D wciąż rośnie, chociaż ciągle istnieją nieodkryte możliwości związane z tą technologią. Właśnie dlatego Concordia Design - Centrum Innowacji, Czytaj
 • 1

Nadchodzące imprezy

Brak wydarzeń